Есе «Я-європеєць»

Баллы
0
Лайки
7354
Надія Нестеренко

Категорія:
Я - європеєць (кращі учнівські есе)
Відомості про автора: Нестеренко Надія Вячеславівна, учениця 10 класу
Повне найменування навчального закладу: Центр дитячої та юнацької творчості міста Черкаси, Черкаської міської ради Черкаської області. Вихованка гуртка «Юні кореспонденти»
Відомості про керівника: Чередник Надія Федорівна

Есе «Я-європеєць»
Я підходжу до старої книжкової шафи і тягну руки на найвищу полицю, дістаючи щось незвичне і з твердою палітуркою. Стара обшарпана книга вражає розмірами та зачаровує своєю величчю. Здається, ніби усі найбільші таємниці віків заховані там. Я вкотре дивлюся на тьмяну обкладинку з написом «Тлумачний словник». Мій давній друг, мій старий словник… Я прийшла до нього, аби він пояснив мені, що ж означає «бути європейцем». На перший погляд здається, ніби немає ніяких підводних течій чи якогось прихованого сенсу, але перевірити все ж треба. Я знаходжу потрібну сторінку, де мій розумний товариш своїми паперовими вустами шепоче про те, що європеєць - це житель або уродженець Європи. Цього разу нічим не здивував ти мене, мій старенький словничку, адже це логічно і природньо. Та, мабуть, я вчинила неправильно, коли прочитала не все, що він шепотів. Поряд є ще одне значення слова «європеєць» - освічена, культурна людина. Напевне, з цього потрібно було розпочинати, адже це вже набагато цікавіше. Та мій паперовий друг чомусь продовжує вперто стверджувати, що тлумачення це застаріле. Вести дискусії з ним я не можу, а тому доведеться мізкувати самій. Я приходжу у осінній парк і сідаю на нещодавно пофарбовану у жовто-блакитний лавочку. Я спостерігаю за людьми, які блукають вулицями і мимоволі починаю роздумувати про те, що кожен з них постійно, не усвідомлено, досліджує Європу. Ми шукаємо і губимо її, відкриваємо і зачиняємо, симпатизуємо їй та нехтуємо нею. Тут наші почуття доволі неоднозначні.
Перед пересічним українцем, як і переді мною, доволі часто постає питання: де ж шукати Європу? Існує багато думок з цього приводу, але я дотримуюсь тієї, що не потрібно гнатись за словом Європа десь далеко, аж до обрію. Це більше схоже на дитячі намагання доторкнутися до горизонту, аніж на реальну мету. Адже усе починається з малого і еволюція європейськості не виняток. Так, звісно, виховання відіграє чи не найважливішу роль у формуванні світогляду будь-якого маленького громадянина, проте набагато краще, коли людина сама усвідомлено прагне до вдосконалення.
На мою думку, Європа починається в кожному з нас, у наших внутрішніх намаганнях, мріях та мисленнєвих діях. Нам варто навчитися відчувати себе українцями і європейцями одночасно. Для багатьох людей такі відчуття є незвичними і чужими, проте є й ті, кому вони близькі. Це студенти, які кидали навчання і йшли на Майдан, усупереч погрозам про відрахування. Це молоді хлопці, які добровільно йдуть у зону АТО. Це молоді дівчата, які роблять усе можливе, щоб допомоги своїм захисникам. Це – українська молодь. А, як усім відомо, перший крок – це половина шляху. Найважчим завжди є перший крок, тобто прийняття рішення, та Україні в цьому плані легше, бо перший крок молодими ногами вже зроблено. Залишається не зупинятись та вперто йти до своєї мети. І я, як представник української молоді, можу впевнено сказати, що я – європеєць і пишаюся цим.
Надія Нестеренко

Баллы
0
Лайки
7354
Євгеній Мовчан

Категорія:
Відомості про автора: Мовчан Євгеній Васильович учень 11 класу, 16 років
Повне найменування навчального закладу: Дмитрушківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області
Відомості про керівника: учитель – Мовчан Ніна Іванівна

Я – європеєць
Есе
Теплі вересневі дні… Чудова природа… Акуратні яскраві будиночки, прикрашені петунією і геранню… Рівні дороги з чистими узбіччями… Красиві облаштовані міста… Я сиджу в автобусі, який швидко рухається в напрямку до кордону з Україною.
Ми з однокласниками повертаємось із Дравська Поморського, невеличкого польського містечка, що розташоване неподалік кордону з Німеччиною. Там зустрічались із польською молоддю, слухали лекції про основні принципи і цінності функціонування Європейського Союзу. Було неймовірно цікаво.
Мимоволі починаю роздумувати… Чому наші українські дороги не такі, як тут? Чому двори зразу обгороджуються високими мурами, як тільки в господарів з’являються хоч якісь додаткові гроші крім тих, що потрібні для елементарного існування? Чому моя бабуся, яка більше сорока років пропрацювала медичною сестрою, сьогодні бідкається про те, що не вистачає коштів на ліки? Таких «чому» ще досить багато, а відповідь на них досить банальна. Кожен з нас, від малого до старого, має нести відповідальність за те, що робить, і найголовніше - «шукати цензора в собі», як каже українська поетеса Ліна Костенко.

Що особисто я можу зробити, щоб Україна була частиною Європи не лише за своїм географічним положенням?
В першу чергу затямити сам і переконати своїх друзів, що поняття «Європа» не так зовнішнє і показове, як духовне, внутрішнє, культурне. Європа — це не тільки вільна торгівля і виїзд, не тільки якісна освіта, столиці моди, футболу чи мистецтва. Європа — це не тільки євровалюта і сучасний громадський транспорт, високі заробітні плати і нормальні ціни. Європа не навколо, європейцем потрібно бути в думках, в серці, жити по-європейськи.

Чомусь ми не хочемо визнати, що для того, щоб вулиці були чистими, як на Заході, потрібно просто не смітити, щоб мати гідну освіту, треба самому хотіти вчитися…
Проте, не дивлячись на деякі недоліки, які завжди можна усунути, якщо постаратись, я вважаю, що я – європеєць. Мої предки здавна сповідували ті принципи свободи й незалежності, які притаманні багатьом народам інших держав. Варто згадати лише окремі події історії, щоб переконатися в цьому: утворення й розквіт Запорізької Січі з її вільнолюбними традиціями, народний бунт проти кріпацького устрою, репресії радянських часів, боротьбу проти численних утисків мови та культури, 1991 рік, коли наш народ заявив про свою волю самому вирішувати долю Батьківщини, будувати сильну соборну країну, мати єдину державну мову — українську... Усього й не перелічити.

Та найбільш яскравим фактом, який підтверджує думку про прагнення українців до незалежного існування, є сучасні події. Так, ми зробили свій вибір, який чітко показав: як і інші народи Європи, ми хочемо власної свободи, а не одвічного рабства.
А утвердження свободи слова, вільний розвиток демократії в Україні доводять: ми — європейці. Та не треба думати, що ми забули шевченківське "...свого не цурайтесь". Українці, будучи європейською нацією, завжди пам'ятатимуть про свої національні ідеали.

Дух європейця повинен містити у собі Гідність і Повагу. Гідність власну, українську. Гордість за власну державу, її історію, культуру та людей. Повагу – цінування і шану інших країн, їхньої історії, культури і людей. Якщо такої формули буде дотримуватись більшість громадян, то недоліки „української європейськості” вирішаться швидко. Нам, мабуть, варто повчитися відчувати себе українцями і європейцями одночасно.
Євгеній Мовчан

Баллы
0
Лайки
7354
Шаміра Кісанова

Категорія:
Відомості про автора: Кісанова Шаміра Володимирівна учениця 10-б класу
Повне найменування навчального закладу: Золотоніська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Золотоніської міської ради Черкаської області
Відомості про керівника: Павленко Алла Григорівна заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Золотоніської міської ради Черкаської області

Я - ЄВРОПЕЄЦЬ
Непорочна блакить ясніє у безмірній високості України, як праведна і свята душа мого народу, що, народжений вільним, устав із колін, розірвавши злі пута. Ні, немає на білому світі кращого неба, як над моєю Україною!
Золоте сонце визбирало свої промені та й кинуло на благословенну землю щедрими жмутками, налило небесним теплом жито-пшеницю, і налилася вона буй-тур колосом. Ні, немає кращої землі, як моя Україна!
Ген на небозводі з’єдналися небо й поле та й стали для мого народу святістю-оберегом. Ми ж нарешті відкрили наші серця, повірили в силу власного духу, полюбили жовто-блакитний стяг кожною клітиночкою своєї душі.

Моя химерна уява летить до Чумацького Шляху, а звідти видно в самому центрі старої матінки-Європи воскреслу державу. Це вже не велична княжа Київська Русь, це не дівчина на виданні часів Богдана Хмельницького, це не загнаний підліток-вовченя за Івана Мазепи, це не безпорадне немовля-Малоросія у складі «великої» Росії. Як шкода, що Україна не відбулася на початку ХХ століття! І ще двадцять два роки на межі тисячоліть довелося блукати нетрями байдужості, щоб відродити віру, щоб прозріти і воскреснути знову. Зате сьогодні це нова молода держава, у якої сильний національний характер, що виростає з давньокиївських коренів, свободолюбивий дух, сповнений козацької вольності, і шалена популярність.
Бути українцем нарешті модно! Світ повернувся до нас обличчям і заговорив, підтримав, бо ми навчилися себе любити, бо ми повірили й почали боротися.

А це так по-європейськи! :48:

Це наш Майдан став для всього світу ідеалом боротьби за людські цінності. Українці показали свою відданість принципам демократії, верховенства права, свободи слова, підтвердили, що Україна, поза всяким сумнівом, - європейська держава і в географічному, і в цивілізаційному вимірах. Майдан довів, що Україна - сильна, незалежна, самодостатня держава, яка гідна кращого майбутнього - європейського майбутнього. Люди, які проявили небайдужість до долі своєї країни, ще раз підтвердили: українці - європейський народ! Кожен громадянин - європеєць! Я - європеєць!

І ми ніби вийшли із небуття, прокинулися від сну тисячолітнього, усвідомили свою місію. А наша ж земля розмірами, як Франція, наша мова співуча, як італійська, ми другі за чисельністю серед слов'ян. Ми маємо свою культуру й історію, говоримо чарівною мовою. Ми подарували світу Тараса Шевченка і Лесю Українку, Сергія Прокоф’єва і Миколу Лисенка, Євгена Патона й Олександра Довженка, Миколу Амосова і Сергія Корольова, братів Кличків та Андрія Шевченка. Ми пишаємося золотими дзвонами старої Софії, затишними кав’ярнями давнього Львова, чарівними краєвидами неповторної Одеси.
Нам є чим гордитися і що показати світові.

Старий Дніпро ще може «ревти ревучим» під звуки голосистої бандури, червоні намистини калини щозими «закипають на морозі рудими слізьми», та сили на землі не знайдеться, щоб повернути нас назад, щоб зламати дух вольності, щоб вирвати козацьке серце, яке, виявляється, б’ється у кожному з нас.
І сонях підіймає свою золоту голову з першим променем сонця, зі сходу починає дивиться щирими очима на найбільшу небесну зірку, шукаючи у високості Божої благодаті для нової країни, щоб зупинитися свій погляд на заході.
Шаміра Кісанова​

Баллы
0
Лайки
7354

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016, у вересні 2017 року-лютому 2018 року проведено заочний відбір кращих робіт​

На фінал Конкурсу надійшло понад 6 тисяч робіт. Члени журі Конкурсу визначили авторів кращих есе. Серед 47 учасників - два із Черкащини:

http://oipopp.ed-sp.net/?q=taxonomy/term/3083

Баллы
0
Лайки
7354
Мне жалко этих школьников, которым государство загаживает мозги с такого раннего возраста , очередной идеологией.
По прозаической причине.
"Я - европеец" это сказка, аналогичная " Я- советский человек"...

Какой-то сказочный идеально-дивный мир, но он где-то впереди.

Интересно пишут ли англичане, греки, итальянцы, румыны сочинения на тему собственной европейскости? :54:

Баллы
0
Лайки
720
Баллы
0
Лайки
7354
А як жешь же, воне эвропэидионисти!
Да бред какой-то...
" Я - европеец" и чего дальше ?
Живу без денег, без газа, без воды, без прав, без медицины, без законов, без полиции, без дворников, без поездов...согласен на любую работу где угодно, как угодно, но только не у себя в стране ?

:54:

Еще про какой-то "вольный дух казачества" . Они бандитами были, караваны грабили .
Можно подумать жителям европейской Испании есть какое-то дело до украинского "духа" , у них у самих история пиратства несколько веков ))

Ну и школы там в/на. ))

Баллы
0
Лайки
7354
Сергія Прокоф’єва... Євгена Патона ... Миколу Амосова ... Сергія Корольова
Были русскими людьми, наконец.

А великого Тараса Шевченко или Лесю Украинку , в советской школе только изучали, в рамках программы "литературы братских народов", вряд ли про них кто-то слышал даже в соседней Румынии, не говоря уже о Германии...

Фантастический мир укропа , плавно перетекает в такой фантастический мир "европейца" ))

3/4 немцев не в курсе, что им до Москвы лететь два часа на самолете всего )) И ни чего...живут благополучно и не парят себе мозги.

А за Шевченко и укропов , они будут парить ?

Баллы
0
Лайки
7354
@Тетушка Чарли, Тетушка, у нас суржик не канает)
Так мне было не лень, воспользоваться переводчиком, только вышло еще хуже, падежи с окончаниями не совпадают и смысловые функции.:19:
Кто-нибудь в трезвом уме, может объяснить, что такое " непорочная лазурь" ? А порочная лазурь ?

А "новая молодое государство" ?
===

Я - ЕВРОПЕЕЦ.

Непорочная лазурь сияет в безмерной высоты Украины, как праведная и святая душа моего народа, что, рожденный свободным, встал с колен, разорвав злые путы. Нет, нет на белом свете лучшего неба, как над моей Украиной!
Золотое солнце визбиралы свои лучи и бросило на благословенную землю щедрыми пучками, налило небесным теплом рожь-пшеницу, и налилась она буй-тур колосом. Нет, нет лучшей земли, как моя Украина!
Ген на небосводе соединились небо и поле и стали для моего народа святостью-оберегом. Мы же наконец открыли наши сердца, поверили в силу собственного духа, полюбили желто-голубой флаг каждой клеточку своей души.

Моя странная воображение летит к Млечному Пути, а оттуда видно в самом центре старой матушки-Европы воскресшую государство. Это уже не величественное княжеская Киевская Русь, это не девушка на выданье времен Богдана Хмельницкого, это не ездил подросток-волчонок по Ивана Мазепы, это не беспомощное младенец-Малороссия в составе «большой» России.

Как жаль, что Украина не состоялась в начале ХХ века!

И еще двадцать два года на рубеже тысячелетий пришлось блуждать в дебрях равнодушия, чтобы возродить веру, чтобы прозреть и воскреснуть снова. Зато сегодня это новая молодое государство, у которого сильный национальный характер, что вырастает из древнекиевских корней, свободолюбивый дух, полный казацкой вольности, и бешеная популярность.

Быть Украинская наконец модно! Мир вернулся к нам лицом и заговорил, поддержал, потому что мы научились себя любить, потому что мы поверили и начали бороться.

А это так по-европейски!

Это наш Майдан стал для всего мира идеалом борьбы за человеческие ценности. Украинцы показали свою преданность принципам демократии, верховенства права, свободы слова, подтвердили, что Украина, вне всякого сомнения, - европейское государство и в географическом, и в цивилизационном измерениях. Площадь доказал, что Украина - сильная, независимая, самодостаточная держава, которая достойна лучшего будущего - европейского будущего. Люди, которые проявили неравнодушие к судьбе своей страны, еще раз подтвердили: украинцы - европейский народ! Каждый гражданин - европеец! Я - европеец!

И мы как бы вышли из небытия, проснулись от сна тысячелетнего, осознали свою миссию. А наша же земля размерами, как Франция, наш язык певучий, как итальянский, мы вторые по численности среди славян. Мы свою культуру и историю, говорим волшебной языке. Мы подарили миру Тараса Шевченко и Лесю Украинку, Сергея Прокофьева и Николая Лысенко, Евгения Патона и Александра Довженко, Николая Амосова и Сергея Королева, братьев Кличко и Андрея Шевченко. Мы гордимся золотыми колоколами старой Софии, уютными кафе древнего Львова, прекрасными пейзажами неповторимой Одессы.
Нам есть чем гордиться и что показать миру.

Старый Днепр еще может «реветь ревущим» под звуки голосистой бандуры, красные бусины калины каждую зиму «закипают на морозе рыжими слезами», и силы на земле не найдется, чтобы вернуть нас назад, чтобы сломить дух вольности, чтобы вырвать казацкое сердце, которое, оказывается , бьется в каждом из нас.
И подсолнух поднимает свою золотую голову с первым лучом солнца, с востока начинает смотрит искренними глазами на самую небесную звезду, ища в вышине Божией для новой страны, чтобы остановиться свой взгляд на западе.

===

Баллы
0
Лайки
720
Да бред какой-то...
Живу без денег, без газа, без воды, без прав, без медицины, без законов, без полиции, без дворников, без поездов...согласен на любую работу где угодно, как угодно, но только не у себя в стране ?

Еще про какой-то "вольный дух казачества" . Они бандитами были, караваны грабили .
Можно подумать жителям европейской Испании есть какое-то дело до украинского "духа" , у них у самих история пиратства несколько веков ))

Ну и школы там в/на. ))
Суть украинской самобытности - быть хоть говном смердящим, лишь бы не русским и русского не напоминать. Скрещивание галицийской сути и большевистского силового украиниирования дало поразительные всходы! Непритязательность с послушанием впитывают любую галиматью порождая высокопробных свидомых с отсутствием человеческой культуры.

Баллы
0
Лайки
7354
Мы гордимся золотыми колоколами старой Софии, уютными кафе древнего Львова, прекрасными пейзажами неповторимой Одессы.
Нам есть чем гордиться и что показать миру.
А украинцы-то каким боком ко всему этому ?
К Софии, которая строилась русскими, уничтожалась Батыем, перестраивалась поляками , а потом снова русскими ?
К польскому Львову, который перестраивался немцами ? К Одессе, греческой, потом турецкой, потом российской империи ? :54:

Исконное и "свое" у украинцев , это украинская хата. Её и можно показать миру. А всё остальное - заемное.

Баллы
0
Лайки
1578
Да бред какой-то...

Ну и школы там в/на. ))
Вышел из пещеры, научился говорить три слова и повторяет - я уже европеец. И что?

Баллы
0
Лайки
1578
Суть украинской самобытности - быть хоть говном смердящим, лишь бы не русским и русского не напоминать. Скрещивание галицийской сути и большевистского силового украиниирования дало поразительные всходы! Непритязательность с послушанием впитывают любую галиматью порождая высокопробных свидомых с отсутствием человеческой культуры.
Ну что вы над убогими издеваетесь? На окраине в дикости жили, ничего не понимают.

Баллы
0
Лайки
1578
А украинцы-то каким боком ко всему этому ?
К Софии, которая строилась русскими, уничтожалась Батыем, перестраивалась поляками , а потом снова русскими ?
К польскому Львову, который перестраивался немцами ? К Одессе, греческой, потом турецкой, потом российской империи ? :54:

Исконное и "свое" у украинцев , это украинская хата. Её и можно показать миру. А всё остальное - заемное.
Когда границу Европы по безвизу пересекают , пусть не сразу шаровары снимают - пусть накормят сначала

Баллы
0
Лайки
7354
Я вообще ни чего не понимаю. Это какой-то "зомбо-апокалипсис", начиная со школы.:54:

У нас в России есть такой город Дербент. Один из древнейших городов в мире. Это не русская цивилизация, не русскими построено, но исторически интересное место и можно съездить посмотреть...А вот насчет того,что бы нам начать вдруг гордиться , то у меня сомнения...Мы то причем ?
Даже не нашим поколением строилось...

А они гордятся Львовом ? :54:

польским, потом немецким, потом польским, по исторической случайности доставшимся теперешней Украине...:48:

Баллы
0
Лайки
720
Ну что вы над убогими издеваетесь? На окраине в дикости жили, ничего не понимают.
Все бы ничего, но в дикость их и русские вогнали. Не только захватчики русских земель из них убогих, да крайних делали.
Русские люди перечеркнув украинизирование, перечеркныт свою историю, перечеркнут себя. Отречься от этих людей неисправимая ошибка. Это безумно глупо и преступно против себя же.
Украинцы все свое существование ищут себя, ревностно сравнивают с нами, с русскими. Куда ни ткни, то от русских, то от ляхов осталось.

Я русских людей не понимаю. Откуда, зачем эта ненависть выдуманная к себе же. Проще некуда просмотреть свою историю и понять, что украинцы, это те же русские. И радуйся!

Баллы
0
Лайки
7354
Я русских людей не понимаю. Откуда, зачем эта ненависть выдуманная к себе же. Проще некуда просмотреть свою историю и понять, что украинцы, это те же русские. И радуйся!
У русских нет и половины таких фамилий, как Винник, Ницой, Фарион, Гройсман, Кучма, Янукович и т.д...

Фамилии в русском языке это производные или от имени, или от рода деятельности, или от прозвища.

А с чего вы вообще выдумали, Евгений, что Украина состоит из "обманутых" русских ? Там разные национальности. И всегда были.
Там много поляков, которые обрусели ( а не наоборот), там венгры, там гагаузы, там евреи, болгары, греки и т.д

Там много и не славян и не православных.

Национальный состав регионов Украины — Википедия

И если они говорят на русском языке, это не означает, что они такие же...

Вот типа "Тимошенко", да, скорее всего имела деда/прадеда русского...От "Тимохи" корень...
А Ницой от кого ? От корейца ? Цой / Не Цой ?

Баллы
0
Лайки
720
У русских нет и половины таких фамилий, как Винник, Ницой, Фарион, Гройсман, Кучма, Янукович и т.д...

Фамилии в русском языке это производные или от имени, или от рода деятельности, или от прозвища.

А с чего вы вообще выдумали, Евгений, что Украина состоит из "обманутых" русских ? Там разные национальности. И всегда были.
Там много поляков, которые обрусели ( а не наоборот), там венгры, там гагаузы, там евреи, болгары, греки и т.д

Там много и не славян и не православных.

Национальный состав регионов Украины — Википедия

И если они говорят на русском языке, это не означает, что они такие же...

Вот типа "Тимошенко", да, скорее всего имела деда/прадеда русского...От "Тимохи" корень...
А Ницой от кого ? От корейца ? Цой / Не Цой ?
Маманя, не надо так!
Национальность не гены с хромосомами, не евгеника с дебилизмом. Тут даже язык имеет относительное влияние. Может помочь разве что обрезание по горлышко.

Вы рассуждаете как юный натуралист. Простите! Тут пробы ДНК теста ничего не покажут, это из другой оперы. Тут главное желание самого индивидуялиста.

Сверху Снизу